Off Page SEO

Dış SEO çalışması nedir?

Dış SEO çalışması, bir web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını arttırmak için dış kaynaklardan alacağı linklerle yapılan çalışmaları ifade eder. Bu çalışmalar arasında sitelere backlink sağlamak, online reklam ve pazarlama aktiviteleri, sosyal medya paylaşımları, yazılım ve SEO uyumlu içerik oluşturma gibi etkinlikler yer alır. Dış SEO çalışmalarının amacı, web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını arttırmak, dolayısıyla daha fazla trafik almasına ve daha çok potansiyel müşteriye ulaşmasına yardımcı olmaktır.

Dis SEO Calismasi

Dış SEO Çalışması

Dış SEO Çalışmasının
Avantajlarından Faydalanın

SEO Çalışması

Dış SEO Paketlerimiz

Hemen Teklif Al

Siz işinizi büyütmeye odaklanırken, web sitenizin Google sıralamalarında yükselmesini sağlayacak dış SEO çalışmalarını biz üstlenelim. Sıfır Yazılım, deneyimli SEO ekibi ve kanıtlanmış stratejileri ile web sitenizin organik trafiğini ve görünürlüğünü artırmaya hazır. İnternet arama motorlarındaki yerinizi güçlendirmek için hemen bizimle iletişime geçin!

Sıkça Sorulan Sorular

İç SEO, bir web sitesinin içeriğinin optimize edilmesi anlamına gelir. Bu, web sitenizdeki sayfaların, başlıkların, alt başlıkların, meta açıklamalarının, içeriğin ve görüntülerin, arama motorları tarafından daha kolay anlaşılması ve değerlendirilmesi için optimize edilmesi demektir.

Dış SEO çalışmalarının başarısını garanti edemeyiz çünkü birçok değişken vardır. Ancak, yılların deneyimi ve kanıtlanmış stratejilerimiz ile her kampanyanın en iyi şekilde performans göstermesini sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yaparız.

Dış SEO çalışmalarının sonuçlarını görmek genellikle zaman alır. İlk sonuçları genellikle 3-6 ay içinde görmeye başlarsınız, ancak bu süre, web sitenizin mevcut durumuna ve sektörünüzün rekabet seviyesine bağlıdır.

SEO çalışmalarının etkisini göstermesi zaman alsa da, uzun vadede bulunabilirliğinizi arttırdığı ve buna bağlı olarak kalıcı tasarruf ve kazanç sağladığı için son derece önemlidir. Üstelik ilk sayfalarda çıkmak websitenize prestij kazandırdığı için ziyaretçilerinizin ürün ve hizmetlerinizde sizi tercih etme olasılığını artırmaktadır. Yani dönüşüm oranlarınız da yükselmektedir.

SEO çalışmaları bu kadar önemli olmasına rağmen bu Google Adwords’u değersiz kılmaz. Hemen bugün websitenize ziyaretçi çekmek için Adwords harika bir çözümdür.

En ideali bir taraftan Adwords çalışmalarına başlamak ve eş zamanlı olarak SEO çalışmalarını yürütmektir. SEO etkisini gösterdikçe aylık Adwords bütçenizi isteğinize göre düşürebilirsiniz. Bu sayede satışlarınızdan taviz vermeden maliyetlerinizi kalıcı olarak düşürebilirsiniz.

Dış SEO çalışması ile web sitenizin içeriğinde önemli olan ve hedeflenen anahtar kelimeler için sıralamalar arttırılır. Anahtar kelimeler;  alt anahtar kelimeler -orta anahtar kelimeler - ana anahtar kelimeler ve uzun kuyruklu (long tail) anahtar kelimeler olarak 4’e ayrılır.

Dış SEO çalışması için gerekli bütçe, web sitenizin mevcut durumuna, içeriklerinizin kalitesine, rakiplerinizin durumuna ve diğer faktörlere bağlı olarak değişebilir. Özellikle profesyonel bir hizmet almak için birçok faktöre dikkate alınarak yapılan çalışmalar için bütçe ayırmak gerekir. Ayrıca SEO çalışmalarının sürekli ve uzun vadeli bir çalışma olduğu unutulmamalıdır.

Dış SEO çalışmasının sonuçları, web sitenizin arama motorlarındaki sıralamalarının arttığını, dış kaynaklardan gelen trafik miktarının arttığını ve backlink sayısının arttığını gösteren analitik veriler ve raporlar ile ölçülür. Ay sonunda detaylı olarak rapor sunulmaktadır.

Evet, tüm dış SEO stratejilerimiz Google'ın web yönergelerine uygundur. Web sitenizin sıralamasını etkileyebilecek herhangi bir kara şapka SEO taktiğini kullanmıyoruz.

Sikca Sorulan Sorular
Sizi Arayalim Sifir Yazilim

Sizi Arayalım

WhatsApp
Merhabalar 👋
Dış SEO Çalışması hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.