Nofollow Linkler Neden Kullanılır?

İçindekiler

Nofollow linkler, arama motorlarının bağlantıları takip etmemesini ve değerlendirmemesini sağlar. Bu linkler, arama motorlarının web sayfasının güvenilirliğini ve önemini yanıltmaması için kullanılır. Özellikle,

Reklam veya sponsor bağlantıları: Eğer bir web sitesi, birçok reklam veya sponsor bağlantısı içeriyorsa, arama motorları bu bağlantıları takip etmeyecek ve web sayfasının güvenilirliği ve önemi hakkında yanıltıcı bilgi vermeyecektir.

Sosyal medya paylaşımları ve yorumlar: Sosyal medya paylaşımları ve yorumların çoğu, kullanıcılar tarafından oluşturulur ve arama motorlarının takip etmemesi, sahte veya spam içerikleri engellemek için kullanılır.

Pagerank sızdırma : Arama motorları, düşük kaliteli veya sahte linkleri takip etmemek için nofollow linkleri kullanır. Bu sayede arama sonuçları daha doğru olur ve web siteleri sahte linklerle pagerank sızdırmaktan korunur.

Bu nedenlerle, nofollow linkler arama motorlarına bağlantı verilen sayfanın gerçek değerini yansıtmamasını sağlamak için kullanılır.

Nofollow Etiketinin, SEO İçin Faydaları:

  1. Link pazarlamasını engelleme: Nofollow etiketi, link pazarlama girişimlerini engellemeye yardımcı olur.
  2. Spam linkleri engelleme: Nofollow etiketi, spam linklerin Google tarafından görmezden gelinmesini sağlar.
  3. Sayfa autorite değerinin korunması: Nofollow etiketi, bir web sayfasının autorite değerini koruyarak, Google’ın sayfayı yanlış bir şekilde değerlendirmesini önler.
  4. İçerik güvenilirliğinin korunması: Nofollow etiketi, güvenilmeyen veya spam içeriğe link vermemeyi sağlar, böylece okuyuculara daha güvenilir bilgi sunulabilir.

Nofollow Link Nasıl Kullanılır?

Nofollow link, HTML kodlarında “rel = nofollow” özelliği kullanılarak oluşturulabilir. Aşağıdaki örnekte gösterildiği gibi:

<a href=“http://example.com” rel=“nofollow”>Example Link</a>

 

Kendi kanalını kurarak kitlelere ulaşmak ve bunu bir kazanç yapısına dönüştürmek isteyenler YouTube kanalı açma rehberine ihtiyaç duyuyor.

Site yöneticileri dönem dönem WordPress’te cache nasıl temizlenir sorusuna yanıt bulmak istiyor. Özellikle bu ihtiyaç, site üzerinde bir

Stoksuz E-ticaret modeliyle kazanç elde etme, online dünyada para kazanmanın en güvenli ve risksiz yöntemlerinden biridir. Minimum risk,

İnsan, gündelik yaşamında aktif kullandığı birçok araç ve donanımı ara ara kontrol eder. SEO Audit de aktif bir

Doğru ve etkili SEO title yazma web sitesinde tıklanma oranlarını yükselten bir metriktir. Fakat web siteleri için içerik

Teknolojinin geldiği noktada e-ticaret arenasına sürekli yeni seçenekler giriyor. Dropshipping iş modeli de internet üstünden satış yapmada son

WhatsApp
Merhabalar 👋
Nofollow Linkler Neden Kullanılır? hakkında daha fazla bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.